N-MOSFET 100V 51A PSMN016-100YS | Nexperia | Sensim.pl
search
Tranzystor N-MOSFET 100V 51A PSMN016-100YS Nexperia
MPN: PSMN016-100YS
Brutto
W magazynie: 72
MPNPSMN016-100YS
ObudowaLFPAK56 (SOT669)
Vdss100 V
Idmax (Tc=25 °C)51 A
Id (Tc=100 °C)36 A
Rdson16.3 mOhm